OSP Templewo Ochotnicza Straż Pożarna Templewo

Dobra jakoś to skuteczne działania!

Z cyklu rzeczy których nie wydać.

Tak, właśnie trafił do nas całkowicie nowy sprzęt, jak i pachnące świeżością środki ochrony indywidualnej strażaka.
Za sumę blisko 7 920zł

Nie od dziś wiadomo, że wysokiej jakości sprzęt przekłada się na komfort, a on z kolei na skuteczność i szybkości działania.

Nowy zestaw składa się następująco z:

1 kpl. 3 częściowego ubrania specjalnego.
Piaskowe ubrania specjalne mają dwa podstawowe zadania:
jasny kolor zmusza do prania co zmniejsza ilość cząstek rakotwórczych, które osiadają dosłownie wszędzie po udziale w akcjach gaśniczych,
drugim istotnym elementem jest to, że różnica temperatur pomiędzy kolorem piaskoweym, a dotychczasowym granatowym wynosi aż 15 stopni Celsjusza i to w zaledwie po 10 minutach przebywania na słońcu w temperaturze blisko 50°C (w cieniu 33°C)
Dodatkowo nowe wytyczne KG PSP stanowią, że taki zestaw musi się również składać z lekkiej kurtki wykorzystywanej np. do pożarów zewnętrznych czy podczas wypadków w ruchu drogowym.

Kolejnym elementem jest tzn. "mieszkaniówka" komplet 4 odcinków W-42, po 20m każdy. Zestaw dedykowany jest jak sama nazwa wskazuje do działań podczas pożarów wewnętrznych w budynkach. Średnica każdego z odcinków tego zestawu w znaczący sposób zmniejsza choćby sam ciężar, jak i znacząco zmniejsza się ograniczenie swobody ruchów co z kolei przekłada się na skuteczniejsze prowadzenie akcji gaśniczych z jak najmniejszą ilością środka gaśniczego, a to oczywiście nie wszystkie zalety.

Dotarły do nas również 4 pary butów specjalnych FHR006 jest to nowy model, który został wzbogacony o dodatkową mocniejszą gumową osłonę tzw. nosków co zmniejszy realnie ryzyko uszkodzenia obuwia podczas działań ratowniczych, wyposażone zostały w system mikrowentylacji zapewniający dobrą termoizolacyjne, pętle zamiast haków z użyciem zatrzasków wykluczające ryzyko zawiśnięcia, oraz wiele więcej nowości.

Dopełnieniem całego zakupu była również 1 para rękawic specjalnych - skórzanych również firmy FHR.
Nie od dziś wiadomo, że chwyt musi być pewny i dobry tak aby w sytuacji krytycznej ratownik czuł pewność w tym co robi.

Stawiamy na jakość aby zakup sprzętu był realizowany na wiele lat.

Z tego miejsca DZIĘKUJEMY również Radzie Gminy Bledzew oraz Urzędowi Gminy Bledzew bo bez Ich pomocy również funkcjonowanie jednostek OSP na terenie naszej wspólnoty byłoby w znaczący sposób ograniczone!

Jednocześnie i co również najważniejsze OBIECUJEMY, że w tym roku to nie koniec zakupów już w krótce kolejna znacznie większa dostawa sprzętu, który pozwoli nam na sprawnieszy ratunek osób, które tego będą potrzebowały.

1 września 2019 16:49
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Nowy sprzęt osp Templewo, OSP Templewo,