OSP Malinówka Ochotnicza Straż Pożarna Malinówka

Dofinansowanie dla MDP.

Nasza jednostka otrzymala dofinansowanie dla MDP. 

Dzięki staraniom Parlamentarnego Zespołu Strażaków Prezes Rady Ministrów przeznaczył 25mln zł na rozwój i funkcjonowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W ramach dofinansowania zostanie zakupikny sprzęt do zawodów sportowo – pożarniczych, a także sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W powiecie brzozowskim kwota dofinansowania to 15 944 zł. W województwie podkarpackim to kwota blisko 2 mln złotych dla 332 jednostek. W tym jednostka OSP Malinówka 

Gratulujemy wszystkim jednostkom otrzymanego dofinansowania.

MDP to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

Do zadań MDP należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej.

17 października 2022 05:56
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: HACZOW, PIOTRURUSKI, MDP, podkarpacie, Brzozów, OSPMalinowka,