OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Dojazd i akcja służb po wypadku. Zobacz nagranie z monitoringu.

Akcja strażaków po wypadku na "zakręcie mistrzów" nagrana przez kamerę monitoringu. W środę rano jeden z kierowców wpadł w poślizg, a jego auto uderzyło w drugi samochód, po czym oba zaczęły koziołkować i wypadły z jezdni. Akcję ratowniczą strażaków z PSP w Rudzie Śląskiej nagrała kamera monitoringu.   
   
Do wypadku doszło na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej, w miejscu zwanym "zakrętem mistrzów", słynącym z częstych kolizji i wypadków. Kierowca auta, jadącego środkowym pasem na łuku wpadł w poślizg - pojazd uderzył w bok innego auta, jadącego sąsiednim pasem po czym oba pojazdy zaczęły koziołkować.  
      
- Działania przybyłych na miejsce zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji samochodu leżącego na boku, wykonanie dostępu do osoby zakleszczonej przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, następnie postawienie pojazdu na koła oraz sorpcja rozlanych płynów eksploatacyjnych - relacjonuje st. kpt. Mariusz Kita, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej w rozmowie z OSP.PL.    
     
Jak dodaje strażak, w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Jedną z nich przewieziono do szpitala.      
 
Zobaczcie wideo z akcji ratunkowej - zjedź NIŻEJ!    
   
FILM Z MOMENTU WYPADKU --> KLIKNIJ TUTAJ <--30 grudnia 2020 18:53
Udostępnij na Facebooku