OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Dotacja w ramach 5.edycji programu Mały Strażak

5 września w Maszewie reprezentujący naszą jednostkę Prezes dh Mariusz Gralak podpisał i odebrał umowę w ramach 5. edycji programu Mały Strażak.
Środki z ramach 5. edycji programu trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych, które tuż po agresji Rosji na Ukrainę, solidarnie i w duchu bezinteresownego wsparcia przekazały swoje wyposażenie kolegom z Ukrainy.
Ponad 915 tysięcy złotych z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie trafiło do 92 Ochotniczych Straży Pożarnych ze Szczecina, Świnoujścia i Stargardu oraz powiatów: łobeskiego, pyrzyckiego, polickiego, myśliborskiego, kamieńskiego, gryfińskiego i gryfickiego.

W ramach otrzymanej dotacji zamierzamy zakupić dwa komplety ubrań specjalnych Aurum EX NEW z kurtką lekką AMBER EX na łaczna kwotę prawie 7000,00 zł.
Zakup nowego umundurowania specjalnego zwiększy bezpieczeństwo i higienę pracy strażaków ratowników biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i innych miejscowych zagrożeniach.

 

 

7 września 2022 11:22
Udostępnij na Facebooku