Wyświetlenia: 123 | Tagi: osp krzywin, żarczyn, dożynki gminne, dożynki parafialne,
OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Dożynkowy weekend

Z dniem 1 września zwyczajowo będącym rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach nasza jednostka rozpoczęła akcję "Dożynki 2017".
Najpierw w piątek pomagaliśmy podczas rozstawiania dużych namiotów i stołów z ławkami przed Dożynkami Gminnymi, które w tym roku odbywały się w Żarczynie, by następnie w sobotę na uroczyste obchody Dnia Plonów wystawić Poczet Sztandarowy wspierany grupą członków MDP Krzywin. Młodzież z MDP i pozostali druhowie czynnie wspierali organizatorów (uczestniczyli w części religijnej, pomagali nieść wieńce,  uczestniczyli w konkursach). Niedziela 3 września do msza dożynkowa w kościele parafialnym w Krzywinie, gdzie również obecny był nasz Poczet Sztandarowy.
Weekend weekendem, ale w poniedziałek nadszedł czas porządków po Dożynkach Gminnych w Żarczynie. Kolejny raz grupa Krzywina zebrała się aby wesprzeć Żarczyn, tym razem przy składaniu wcześniej rozkładanych namiotów.
W piątek i w poniedziałek Krzywińską OSP wsparli druhowie z OSP Widuchowa, a podczas sobotnich uroczystości obecna była również delegacja z Ognicy.

 

5 września 2017 20:41