OSP Trzebiatów  Ochotnicza Straż Pożarna Trzebiatów

Dramatyczny wypadek z udziałem autokaru z dziećmi

W dniu 16.06 około godziny 18-tej OSP Trzebiatów została zadysponowana przez dyżurnego SKKPPSP w Gryficach do wypadku drogowego ( DW 102 w kierunku na Kołobrzeg), z udziałem dwóch samochodów, osobowego i autobusu przewożącego dzieci.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy autobus turystyczny po zderzeniu czołowo bocznym z samochodem osobowym w którym zakleszczony był kierowca, pasażerom autobusu nic się nie stało. Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej dzieci zostały wyprowadzone przez opiekunów i w bezpiecznym miejscu oczekiwały na transport zastępczy.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, wydobycie zakleszczonego kierowcy z wraku samochodu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej pasażerce mercedesa która prawdopodobnie wypadła z auta w chwili zderzenia oraz kierowanie ruchem.

W działaniach udział brały:(SlRt) OSP Trzebiatów, (GBA) WSP Trzebiatów, (GBA) OSP Gołańcz Pomorska, (SlRt i GBA) JRG PSP Gryfice, 2 zespoły PRM i Policja.

Droga wojewódzka nr 102 zablokowana była kilka godzin, wyznaczone były objazdy.

 

17 czerwca 2018 23:03
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dw 102, wypadek, WSP, OSP, trzebiatów, PSP,