OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Drewniany dom stanął w ogniu. Nocna akcja gaśnicza pod Nowym Sączem.

8 zastępów OSP i PSP ruszyło do akcji po zgłoszeniu dotyczącym płonącego domu w Popowicach. Działania trwały blisko 3 godziny, konieczna była pomoc pracowników pogotowia energetycznego. Pożar wybuchł dziś po godzinie 3 w nocy.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był w całości drewniany budynek mieszkalny. Ustalono również, że budynek był opuszczony i nikt nie znajdował się wewnątrz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów wody w natarciu na palący się budynek - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Ze względu na zerwane przewody elektryczne wezwano pogotowie energetyczne, by odłączyć napięcie w sieci. Zorganizowano dowożenie wody na miejsce z pobliskich punktów czerpania, a teren działań został oświetlony.

Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do rozbiórki spalonych elementów konstrukcyjnych budynku, które dodatkowo przelano wodą. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 8 zastępów i 47 strażaków trwały prawie trzy godziny.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

12 stycznia 2020 10:36
Udostępnij na Facebooku