OSP Polańczyk Ochotnicza Straż Pożarna Polańczyk

Drugi wyjazd tego samego dnia

Dziś, tj. 6 kwietnia 2016 roku o godzinie 10:38 nasz zastęp z  OSP Polańczyk został zadysponowany przez SKKP PSP w Lesku do kolejnego pożaru traw. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz na zagaszeniu ognia. Tym razem udaliśmy się do Soliny, dokładniej przy drodze na Stare Zabrodzie - na miejscu obecne były jednostki:

  • OSP KSRG Polańczyk,
  • OSP Bóbrka.

Działania trwały około 40 minut. Powierzchnia, która uległa spaleniu to około 0,3 ha. Gdyby nie szybka, skuteczna i zdecydowana akcja strażaków ogień mógł zająć pobliski las. Przczyna pożaru nie jest znana. Przypominamy jednak, że wypalanie traw oraz nieużytków jest zakazane w polskim prawie. Jest to nielegalny proceder, niebezpieczny dla ludzi i środowiska, za który grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych! 

 

Aktualizacja: 

Tego samego dnia o godzinie 13:45 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym pożarze. Tym razem było to w Myczkowie, w tzw. Górnym Końcu. W celu zapobiegnięciu rozprzestrzenienia się ognia użyliśmy tłumic oraz rozwinęliśmy dwie linie gaśnicze. Na miejscu obecne jednostki:

  • OSP KSRG Polańczyk,
  • OSP Myczków.

Spaleniu uległo około 2,5 ha trawy! Dojazd na miejsce akcji był niesamowicie utrudniony! W najbliższym czasie wydamy stosowne oświadczenie, jakie są SKUTKI WYPALANIA TRAW!

  Podsumowując tegoroczne wyjazdy, było ich 18, z czego

- 12 pożarów, w tym 6 pożarów traw

- 3 miejscowe zagrożenia

- 3 wyjazdy gospodarcze

6 kwietnia 2016 12:08
Udostępnij na Facebooku