OSP Templewo Ochotnicza Straż Pożarna Templewo

Drugie życie!

Z radością możemy przekazać wspaniałe wieści!

Dzięki naszej wspólnej współpracy z OSP Popowo oraz Gminą Bledzew udało nam się pozyskać dwa bez wątpienia fantastycznie zabudowane auta!

Są to specjalne pojazdy Fiat Ducato z nadwoziem typu Furgon Maxi! Posiadające jednocześnie specjalną homologację wyposażenia wewnętrznego, ściślej mówiąc kabina towarowa adoptowana jest na przewoźne biuro z zabudową meblową! Tył pojazdu (bagażnik) stanowi na chwilę obecną zaplecze socjalne. Dodatkowym atutem jest to, że oba samochody posiadają składany maszt oświetleniowy wyposażony w cztery halogeny, na wyposażeniu jest również ogrzewanie postojowe webasto, tablica świetlna z możliwością wyświetlania napisu STOP oraz wiele, wiele więcej.

Pojazd, który w dniu dzisiejszym trafił do naszej jednostki posiada na swoim wyposażeniu dodatkowo agregat prądotwórczy Honda inverter EU 30is mogący zasilać urządzenia biurowe w prąd 230V

Samochód został przekazany z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, za co bardzo dziękujemy.

Po przeprowadzeniu odpowiednich prac w tym lakierniczych pojazd zostanie przystosowany do przewozu psów oraz 6 osób.

Mamy nadzieję, że będzie pełnił znakomite uzupełnienie w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, w tym również podczas pracy przed laptopami czy też w zakresie łączności, pojazd ten ułatwi także wyjazdy na szkolenia, wszelakie uroczystości, zawody itp. pozwoli to na obniżenie kosztów transportu tym samym jednocześnie w zabezpieczeniu terenu pozostanie średni samochód ratowniczo - gaśniczy.

Drugi Fiat z zielono białej floty ;) trafił z rąk Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim do jednostki OSP Popowo, tym samym zastąpi wysłużonego Żuka dzięki czemu jednostka stanie się jeszcze bardziej mobilna.

Od dziś na terenie gminy Bledzew będzie można spotkać łącznie trzy takie pojazdy, trzeci z nich służy w jednostce OSP Nowa Wieś, gdzie również zastąpił już leciwego Żuka.

Działania, które wspólnie postawiliśmy sobie za cel mają sprawić, aby każda osoba, a szczególnie mieszkańcy naszej gminy mogli się czuć bezpiecznie wiedząc, że nasza gmina dysponuje coraz to lepszym sprzętem do niesienia wszelakiej pomocy!

17 listopada 2019 20:24
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: GPR OSP TEMPLEWO, OSP Templewo,