OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Druh i druhna OSP Czernikowo zginęli jadąc do akcji. Nowe fakty po wypadku strażaków.

- Nasz kolega i nasza koleżanka stracili dziś rano życie, jadąc ratować życie innym - powiedział mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. Trzech strażaków OSP Czernikowo trafiło do szpitali, są przytomni.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło dziś około godziny 5:00 w Czernikowie  między Toruniem a Lipnem w województwie kujawsko-pomorskim, na drodze krajowej nr 10.

Śledczy wciąż ustalają okoliczności i przebieg wypadku. Wiadomo, że wóz strażaków z OSP Czernikowo zderzył się z ciężarówką jadąc alarmowo do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy.

Po zderzeniu ciężarówka staranowała barierę i uderzyła w przydrożny słup.

Wozem bojowym OSP Czernikowo jechało 5 osób. Dwie z nich zginęły: to druhna oraz druh. Trzech strażaków OSP trafiło do szpitali w Toruniu i Lipnie. Dwóch rannych strażaków służy także w Państwowej Straży Pożarnej.

- Nasz kolega i nasza koleżanka stracili dziś rano życie, jadąc ratować życie innym - potwierdził mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Kondolencje rodzinom ofiar złożył Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak.

O tragicznym wypadku strażaków informowaliśmy:

- Dwaj strażacy zginęli w wypadku, trzech jest rannych. Druhowie OSP Czernikowo jechali do pożaru.

- Ewelina zginęła w wypadku wozu strażackiego. Była strażaczką, ratowniczką i pielęgniarką.

 

(Fot. Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz, TVN24/x-news)

2 grudnia 2021 09:19
Udostępnij na Facebooku