OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Druh Leszek odszedł na Wieczną Służbę

Każdy z nas kiedyś odejdzie na zawsze, ale dla tych, którzy zostaną chwila ta przychodzi zawsze w nieodpowiednim memencie wywracając życie do góry nogami.

Dziś, 5-go kwietnia, rodzina strażaków ochotników pożegnała jednego ze swoich druhów, Leszka Zwierzchowskiego, który w wieku 57 lat odszedł pełnić służbę u boku Świętego Floriana. Ostatni raz pożegnał Go dźwięk syreny alarmowej na naszej strażnicy, dźwięk, który wielokrotnie wzywał go do ratowania ludzkiego życia, zdrowia czy mienia. Następnie w asyście samochodów strażackich kolumna przejechała do kościoła parafialnego w Słubicach, gdzie odprawiona została żałobna Msza Święta.

W uroczystości żałobnej udział wzięły poczty sztandarowe jednostek OSP w Słubicach (Krzysztof Dobaczewski, Przemysław Adamowicz, Paweł Rybarczyk), OSP w Juliszewie, OSP w Wiączeminie Polskim, OSP w Sielcach oraz druhowie z jednostek OSP w Słubicach (Marzena Witczeska, Marek Tarka, Krzysztof Dylicki, Marek Bogiel, Andrzej Dobaczewski, Adam Rączka, Dominik Mićkowski, Andrzej Żabka, Zbigniew Śliwiński, Sławomir Ambroziak, Rafał Górecki, Michał Dylicki) OSP w Grzybowie, OSP w Łaziskach, OSP w Wiączeminie Polskim, OSP w Juliszewie. Pododdział poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach – Wiesław Cichosz.

Po zakończeniu Nabożeństwa odprowadziliśmy Druha Leszka na cmentarz parafialny w Słubicach, gdzie spoczął na zawsze. Ostatnie słowa pożegnania skierował Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki. Złożeniu ciała Druha Leszka do grobu towarzyszyły sygnały alarmowe samochodów strażackich oraz utwór „Cisza" odegrany przez trębacza Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Rodzinie Druha Leszka składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia po wielkiej stracie. Wszystkim nam będzie bardzo brakowało Jego obecności.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/druh-leszek-odszedl-na-wieczna-sluzbe-2/

5 kwietnia 2022 18:26
Udostępnij na Facebooku