OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Druhowie uratowali kobietę. Pomogło AED zamontowane na remizie OSP Władysławów.

Dwaj strażacy natychmiast po otrzymaniu informacji od sąsiadów o kobiecie potrzebującej pomocy, ruszyli na ratunek. Strażacy wykorzystali automatyczny defibrylator z jednostki OSP Władysławów. Kobieta przeżyła, trafiła do szpitala.

Akcja miała miejsce 19 listopada w miejscowości Felicjanów.  Dwaj druhowie OSP Władysławów: Bartosz Chudzik oraz Paweł Gapsa po otrzymanej informacji od sąsiadów o zasłabnięciu 40-letniej kobiety niezwłocznie udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

- Następnie przeprowadzili resuscytację krążeniowo–oddechową z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego jednostki OSP Władysławów. Druhowie kontynuowali RKO, aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Kobietę z zachowanymi parametrami życiowymi Zespół Ratownictwa Medycznego, celem dalszej hospitalizacji zabrał do szpitala - informuje st. kpt. Jacek Erkiert z Komendy Powiatowej PSP w Turku.

Obaj druhowie na co dzień są również funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie pełniącymi służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

- Funkcjonariusze: sekcyjny Bartosz Chudzik oraz sekcyjny Paweł Gapsa swoją bohaterską i godną naśladowania postawą udowodnili, że strażakiem-ratownikiem jest się zawsze i wszędzie, nawet w czasie wolnym od zadań służbowych - dodaje st. kpt. Jacek Erkiert.

(Fot. KP PSP Turek / OSP Władysławów)

25 listopada 2021 08:42
Udostępnij na Facebooku