OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Druhowie w trakcie pogrzebu strażaka ruszyli z pomocą. Przy cmentarzu zemdlała kobieta.

Nawet w trakcie pogrzebu swojego kolegi z jednostki, druhowie byli gotowi nieść pomoc. Gdy podbiegł do nich mężczyzna informując, że starsza kobieta straciła przytomność natychmiast ruszyli do akcji. Na miejsce zadysponowano także śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło 27 lutego w Radoszycach.

- Po mszy pogrzebowej naszego druha udaliśmy się na cmentarz. Podczas gdy ustawialiśmy się kolumną samochodów około godziny 14:30 do jednego z nich podbiegł mężczyzna i poinformował, że starsza kobieta straciła przytomność i leży koło samochodu. Niezwłocznie udaliśmy się w to miejsce. Przy kobiecie był syn który prowadził już resuscytację krążeniowo-oddechową - relacjonują strażacy z OSP Radoszyce.

Strażacy ruszyli do udzielania pomocy, jednocześnie powiadomili o zdarzeniu dyżurnego, który zadysponował na miejsce zastęp z JRG Końskie oraz zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano także śmigłowiec LPR.

- Do przyjazdu zespołu cały czas trwała walka o przywrócenie czynności życiowych kobiety, następnie po przyjeździe została przekazana ratownikom medycznym. Na miejsce została zadysponowany też "Ratownik 5" (LPR). Pomimo prawie godzinnej resuscytacji przybyły na miejsce lekarz z załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kobiety - informują druhowie z Radoszyc.

(Fot. OSP Radoszyce)

1 marca 2021 14:16
Udostępnij na Facebooku