OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Druhowie z OSP Grabowiec przywitali nowy wóz. Na wyposażeniu m.in. Rosenbauer Cuttex.

Nowoczesny wóz bojowy Volvo FL 280 z wyposażeniem kosztował ponad milion złotych. W pojeździe zamontowano m.in. wysokociśnieniowy system gaśniczy Rosenbauer Cuttex, dający m.in. możliwość cięcia strumieniem wody. - Jako pierwsi w kraju mamy zamontowany na wozie ten sprzęt - cieszą się druhowie z Grabowca.

Wóz, który trafił do jednostki to Volvo FL 280 4x4 z zabudową kompozytową o układzie schowków 3+3+1, wyposażone w zbiornik wody o pojemności 4150 l oraz zbiornik środka pianotwórczego 415 l . Pojazd ma silnik o mocy 285 KM.

- Zabudowę pojazdu staraliśmy się podzielić na dwie części. Lewa strona zabudowy mieści większość sprzętu technicznego oraz medycznego, prawa natomiast sprzęt potrzebny do działań gaśniczych. Z przodu pojazdu znajduję się działko wielozadaniowe firmy Akron Brass, zdalnie sterowane z kabiny auta, wyciągarka elektryczna 8 ton w zabudowie kompozytowej z możliwością sterowania przewodowego oraz bezprzewodowego oraz zraszacze - informują strażacy z OSP Grabowiec.

W jednej ze skrytek mieści się wysokociśnieniowy system gaśniczy Rosenbauer RFC Cuttex, dający możliwość gaszenia wysokociśnieniowego oraz posiadający dodatkową funkcję cięcia strumieniem wody.

Wóz z wyposażeniem kosztował 1 112 535 zł, z czego aż milion złotych gmina Rzeczniów pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 112 535 zł dołożyła z własnego budżetu.

 

(Fot. Jakub Nowakowski, Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowcu)

11 grudnia 2021 11:09
Udostępnij na Facebooku