OSP Branice Ochotnicza Straż Pożarna Branice

Długa noc w gminie Branice

Wczoraj (24.08), chwilę przed północą dyspozytor KP PSP Głubczyce otrzymał zgłoszenie o pożarze bal słomy przy wyjeździe z Branic w kierunku na Michałkowice. Udaliśmy się alarmowo na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce zastaliśmy 7 bal słomy objętych ogniem. Zapobiegliśmy rozprzestrzenianiu się ognia i wraz z przybyłym zastępem z JRG Głubczyce przystąpiliśmy do rozbierania sterty.

W międzyczasie, do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Głubczycach, wpłynęło zgłoszenie o pożarze kolejnej sterty na polu pomiędzy Wysoką, a Dzierżkowicami. Chwilę później zostaliśmy przedysponowani do tego pożaru.

Udając się na miejsce, zgłosiliśmy dyspozytorowi pożar trzeciej sterty w okolicy miejscowości Wysoka, widocznego z drogi na Jakubowice.

Po przybyciu na miejsce, okazało się, że płonie cała sterta. Razem z drugim zastępem z JRG Głubczyce zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, by ogień się nie rozprzestrzeniał.

Do trzeciej sterty zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Wysoka i OSP Lewice. Po przybyciu obu zastępów na miejsce cała sterta stała w ogniu.

Na zabezpieczenie rejonu w KP PSP Głubczyce udał się zastęp z OSP Grobniki, który odnotował w tym czasie jeden wyjazd do pożaru w miejscowości Głubczyce.

Chwilę po opanowaniu sytuacji (około 1:30), zastęp z Głubczyc został przedysponowany z miejsca drugiego pożaru do wypadku w mejscowości Dzierżkowice, gdzie quad przewrócił się i przygniótł jedną osobę. Zaraz za nim udał się drugi zastęp z Głubczyc który zakończył działania przy pierwszej stercie w Branicach.

Na miejscu okazało się, że poszkodowane są 2 osoby pod wpływem alkoholu. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń, ale dla pewności zostały zabrane do szpitala w Kędzierzynie - Koźlu na dodatkowe badania.

Do jednostki wróciliśmy nad ranem, około 5:30.

Łącznie w działaniach na terenie gminy Branice brały udział 2 zastępy z JRG Głubczyce, 3 zastępy z OSP Branice, OSP Lewice i OSP Wysoka, a także ZRM i radiowóz policyjny.

Prawdopodobną przyczyną pożarów było podpalenie - dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

25 sierpnia 2018 13:56
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, sterta, wypadek, podpalenie,