OSP Przysucha Ochotnicza Straż Pożarna Przysucha

Duży pożar i wypadek

Dzień (8.03) nie był spokojny dla przysuskich strażaków, a także dla kolegów z sąsiednich powiatów (radomskiego i szydłowieckiego).
O godz. 13:55 zadysponowano nas do zabezpieczenia rejonu miasta oraz powiatu. W tym czasie dwa zastępy z JRG Przysucha działały w dwóch różnych miejscach.
Po prawie dwóch godzinach czuwania zadysponowano nasz zastęp GBA Star do pożaru traw, który bardzo szybko przemieszczał się w kierunku zabudowań. Ogień objął też zarośla i tereny leśne, zarówno poszycie jak i wierzchołki młodych drzew. Ze względu na silny wiatr, który rozproszył ogień na dużej powierzchni potrzeba było znacznej ilości sił i środków. Na miejscu działało 9 zastępów z terenu naszego powiatu oraz pluton gaśniczy z powiatu szydłowieckiego.
Sytuację opanowano dopiero po trzech godzinach walki z żywiołem.
SiŚ:
OSP KSRG Przysucha GBA Star
OSP Ninków GCBA
OSP Wola Kuraszowa GBA
OSP Smogorzów GBA
OSP KSRG Borkowice GBA
SLRR JRG Przysucha
JRG Przysucha GBA
OSP KSRG Klwów
OSP KSRG Zychorzyn
OSP Gliniec
oraz pluton gaśniczy z powiatu szydłowieckiego

Podczas gdy jeden zastęp działał w Bryzgowie, nasz drugi zastęp GBA Renault, który przebywał na zabezpieczeniu rejonu, został zadysponowany o godzinie 15:34 do wypadku drogowego w miejscowości Dębiny. Poszkodowana została jedna osoba, którą ZRM przetransportował do szpitala. Po godzinie działań zastęp GBA Renault powrócił do bazy.

W tym samym czasie miał miejsce drugi wypadek w miejscowości Zielonka gm. Gielniów. Do tego zdarzenia udał się zastęp Slrt JRG Przysucha oraz OSP Gielniów i OSP Rozwady.

10 marca 2019 12:55
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi:
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów