OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

Dwa pożary traw jednego dnia

    Pracowitą niedzielę 25 marca br. mieli strażacy z Ochotniczej Strazy Pożarnej w Milejczycach - do pożaru traw wyjeżdzali aż dwa razy. 
    Pierwsze zgłoszenie z KP PSP Siemiatycze o pożarze pobocza przy drodze Milejczyce-Sobiatyno ochotnicy otrzymali o godz. 11:58. Do akcji wyjechał jeden wóz strażacki marki Star 266. Tłumicami i szybkim natarciem milejczyccy strażacy sprawnie ugasili pożar. W akcji brało udział czterech ochotników.
     Drugi wyjazd w tym samym dniu również do pożaru traw w miejscowości Jałtuszczyki OSP Milejczyce otrzymała o godz. 19:48. Do pożaru wyjechał wóz strażacki marki Star 266. W akcji brało udział pięciu strażaków z OSP Milejczyce. 
      Wypalanie traw jest bezwzględnie zabronione, a właściciel ziemi, który celowo wypala trawy na swym obszarze może stracić dopłaty zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zwracamy się z apelem o rozwagę podczas wiosennych prac i bezmyślnym podpalaniem nieużytków rolnych. Pożar należy natychmiast zgłaszać do straży pożarnej na numer alarmowy 998 lub 112 co sprawi że pożar nie rozwinie się i nie będzie stanowił dodatkowego zagrożenia.

26 marca 2018 08:05
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: milejczyce, trway, wypalanie,