OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Dwa samochody zderzyły się w Słubicach

Dziś, 20-go października w godzinach porannych Dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym dwóch pojazdów w miejscowości Słubice.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Zgodnie ze zgłoszeniem, przy ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów – osobowego Audi i niewielkiego, dostawczego Fiata. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż obydwa pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, ze Słubic w kierunku Iłowa. Fiat zatrzymał się wykonując manewr skrętu w lewo, czego najpewniej nie dostrzegł kierowca jadącego za nim Audi, co doprowadziło do zdarzenia.

W chwili przybycia na miejsce droga była całkowicie zablokowana. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zajęcie się poszkodowanym. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł Zespól Ratownictwa Medycznego, Policja oraz zastępy z JRG nr 2 w Płocku. Poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników, lecz odmówił hospitalizacji.

Usytuowanie pojazdów na drodze wymagało przygotowania objazdów dla kierowców podróżujących tą drogą. W tym celu zastęp GLBA-Rt został skierowany na skrzyżowanie przy naszej strażnicy gdzie ratownicy ręcznie sterowali ruchem.

Po zakończeniu czynności przez Policję, pojazdy zostały usunięte z drogi, a ruch został przywrócony. Na tym nasze działania zostały zakończone, a zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P" WV Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y258 Policja Opel Astra – KP w Gąbinie

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/dwa-samochody-zderzyly-sie-w-slubicach/

20 października 2021 18:15
Udostępnij na Facebooku