OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Dwa wyjazdy do groźnych plam substancji ropopochodnych - 17 czerwca 2020r.

Pierwszą dyspozycję otrzymaliśmy około godziny 8:30. Wyjechaliśmy do plamy substancji ropopochodnej która ciągła się drogą gminną od Szkoły Podstawowej w Jaworniku do skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką nr 955 "Sułkowicka" (koło Krzyża) i dalej drogą wojewódzką do samej drogi krajowej nr 7 "Zakopianka".

Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG Myślenice, podzieliliśmy się. Zastęp z JRG usuwał plamę od Krzyża do drogi krajowej, a nasz zastęp od Krzyża do Szkoły Podstawowej.

Neutralizacja substancji odbywała się za pomocą środka "Sintan" i opryskiwaczy.

 

Druga dyspozycja miała miejsce około godziny 9:50. Tym razem udaliśmy się neutralizować plamę substancji ropopochodnej, która, z niewielkimi przerwami, ciągła się jezdnią w stronę Zakopanego drogi krajowej nr 7 "Zakopianka" od granicy miejscowości Mogilany i Głogoczów do samych Myślenic.

Nasz odcinek obejmował plamę w naszej miejscowości, która została rozpoznana od stacji paliw "BP" do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 955. Oprócz nas plamę usuwały w swoich miejscowościach inne jednostki OSP oraz jeden zastęp z JRG Myślenice.

 

Siły i środki (pierwszy wyjazd):

  • JRG Myślenice: Renault Midlum - 471[K]22 - GBARt
  • OSP Jawornik: Ford Transit - 478[K]67 - SLRt

 

Siły i środki (drugi wyjazd):

  • OSP Jawornik: Ford Transit - 478[K]67 - SLRt

 

dh

dh Piotr Norek

 

17 czerwca 2020 12:49
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: jawornik, myślenice, plama oleju,