OSP Polanica-Zdrój  Ochotnicza Straż Pożarna Polanica-Zdrój

Dwa wyjazdy do zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem

Po powrocie z ćwiczeń, które odbyły się w czwartek, 21. października, zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków wichury, która przeszła nad terenem powiatu kłodzkiego.

Około 14:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kłodzku  wpłynęło zgłoszenie o drzewie, które upadło na drogę i uszkodziło budynek. O 14:38 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Harcerską w Polanicy-Zdroju. Po dojeździe i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy z zastępy GBA Scania przystąpili do usuwania złamanego drzewa. Uszkodzony został dach j danego z budynków i płot przy drugim po przeciwnej stronie ulicy.

Kolejne wezwanie otrzymaliśmy o 15:12. Tym razem do zdarzenia z udziałem powalonego drzewa doszło na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Zdrojowej. Po przybyciu zastępu GBA Scania przystąpiono o zabezpieczenia ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 388 oraz uprzątnięcia uszkodzonego konaru przydrożnego drzewa.

W czwartek wpłynęły łącznie 82 zgłoszenia w związku z wichurami. Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew, uszkodzonych linii energetycznych, uszkodzonych elewacji i dachów budynków oraz zerwanych poszyć dachowych. Porywy wiatru w niektórych miejscach powiatu sięgały miejscach sięgały 105km/h. W związku z duża ilością zgłoszeń podniesione zostały stany osobowe na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego.

W piątek wiatr nieco osłabł i nie odnotowaliśmy wezwań do zdarzeń.

23 października 2021 12:00
Udostępnij na Facebooku