OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Dwie kolizje i wypadek w Zbiersku. W akcji śmigłowiec LPR.

Łącznie 8 aut zostało uszkodzonych w trzech zdarzeniach drogowych na trasie Kalisz-Konin. 28-letni pasażer jednego z pojazdów trafił do szpitala. Do zdarzeń doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 25.

- Do pierwszej kolizji doszło, gdy kierowca BMW podejmował manewr skrętu w lewo. Za nim jechały trzy samochody marki Kia oraz ciężarowy MAN. Kierowca tej ciężarówki uderzył w tył poprzedzającego go samochodu, po czym nastąpił efekt domina, w którym uczestniczyły pozostałe auta – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kierowca ciężarówki został ukarany dwoma mandatami, bo okazało się, że sprawca kolizji nie miał prawa jazdy.

W korku po tej kolizji doszło do kolejnych dwóch zdarzeń.

– W zwalniającą z powodu korka ciężarówkę uderzył bus marki fiat ducato. W tym przypadku mamy do czynienia z kolizją, której sprawca, 33-letni mieszkaniec Poznania, został ukarany mandatem i punktami karnymi – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. – Natomiast na tył fiata ducato najechał jeszcze ford transit, którego 28-letni pasażer został ranny i trafił do szpitala - dodaje policjantka. Mężczyznę przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

(Fot. OSP Stawiszyn)

11 lipca 2019 14:13
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Kolizja, OSP Stawiszyn, karambol, wypadek na dk 25,