OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Dwie ofiary śmiertelne, wypadek na DK7

[09.06.2021]

2 ofiary śmiertelne po dzisiejszym wypadku w Kondrajcu..

Dziś o godzinie 10:42 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do wypadku osobówki z ciężarówką na DK7 w miejscowości Kondrajec Szlachecki, z osobami zakleszczonymi w środku.
Po dojechaniu na miejsce, zastaliśmy karetkę, która najechała na wypadek i udzielała pierwszą pomoc, Policję, która zablokowała ruch oraz rozbite pojazdy. Samochód ciężarowy przewożący piasek oraz Renault Scenic.

Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia po czym przystąpiliśmy do wycinania pasażerów osobówki bez funkcji życiowych. Po ewakuowaniu rannych w bezpieczne miejsce przystąpiono do reanimacji obydwóch mężczyzn. Kierowcy pojazdu ciężarowego nic się nie stało. Po około 40 minutach odstąpiono od czynności ratunkowych i stwierdzono zgon u obu pasażerach osobówki.

Naszym zadaniem było jeszcze odłączenie zasilania w ciężarówce, sorpcja płynów eksploatacyjnych na jezdni i zabezpieczenie miejsca pod lądowisko dla śmigłowa LPR.
To kolejny wypadek śmiertelny w przeciągu miesiąca na tym samym odcinku drogi, dokładnie 500m od poprzedniego śmiertelnego wypadku.
Ruch na czas działań był całkowicie zablokowany. Akcja trwała około 4 godzin.

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x3
JRG Płońsk
OSP KSRG Glinojeck
OSP Szyjki
ZRM x3
LPR Ratownik 18
Policja Glinojeck
Policja Ciechanów
Grupa Dochodzeniowo Śledcza
Prokurator
Służba drogowa

9 czerwca 2021 16:40
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wypadek śmiertelny, osp glinojeck,