OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Dwoje dzieci oraz mama w szpitalu po wybuchu gazu. Eksplozja zniszczyła część ich domu.

Po eksplozji gazu wybuchł pożar. Strażakom udało się szybko opanować sytuację, ale inspektor nadzoru budowlanego zakazał użytkowania budynku.

W piątek o godzinie 16:24 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu budynku mieszkalnym dwurodzinnym tzw. bliźniaku.

- Kobieta oraz jej dwoje dzieci w wieku 10 i 13 lat z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Siła wybuchu bardzo mocno uszkodziła budynek - informuje policja.

Domownicy przyległego mieszkania nie odnieśli obrażeń. Po wybuchu pożar rozwijał się w części poddasza budynku. Dzięki szybkiej interwencji strażaków sąsiednią cześć budynku udało się uratować.

Przyczynę zdarzenia ustala policja, ale wstępnie ustalono, że mogło dojść do nieszczelności instalacji gazowej propan-butan w jednym z mieszkań.

Siły i środki: 2 zastępy JRG Parczew – 7 strażaków, Zastępca Komendanta PSP w Parczewie, OSP Podedwórze – 6 strażaków, OSP Paszenki 4 – strażaków, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja, Inspektor Nadzoru Budowlanego w Parczewie.

(Fot. KP PSP Parczew, Policja Parczew)

27 lutego 2021 13:48
Udostępnij na Facebooku