OSP Koszuty Ochotnicza Straż Pożarna Koszuty

Działania OSP Koszuty w maju 2020 r.

W porównaniu z poprzednimi latami, rok 2020 charakteryzuje się mniejszą liczbą działań ratowniczych. Od początku roku do końca maja jednostka OSP Koszuty zaledwie 9 razy brała udział w akcjach bojowych. W maju br. nasza jednostka dysponowana do działań ratowniczych była 3 razy. Co ciekawe wszystkie interwencje miały miejsce w naszej wsi. W ostatnich latach w Koszutach było niewiele interwencji (poza fałszywymi alarmami systemu ppoż. w Muzeum Ziemi Średzkiej).

W niedzielę 17.05 o godz. 4.35 jednostka zadysponowana została do pożaru budynku gospodarczego. Spaleniu uległa część konstrukcji dachu. Dzięki szybkiej interwencji straty materialne nie były duże. Na miejscu działały 3 zastępy JRG Środa Wlkp. oraz 1 zastęp OSP Koszuty. Zadysponowano także 1 zastęp OSP Brodowo, lecz jednostka po przyjeździa na miejsce została wycofana.

We wtorek 19.05 o godz. 15.40 1 zastęp JRG Środa Wlkp. oraz 1 zastęp OSP Koszuty gasiły pożar odpadów drewnianych, które składowane były w okolicy niewielkiego zagajnika.

W obu przypadkach do działań ratowniczych zadysponowano Jelcza GCBA 617[P]60.

We wtorek 26.05 po godz. 8.30 konieczna była kolejna interwencja w Koszutach. Zagrożenie stanowiło pochylone drzewo w parku, które mogło przewrócić się na drogę. Ratownicy JRG Środa Wlkp. w sile 1 zastępu przy pomocy podnośnika hydraulicznego przeprowadzili wycinkę drzewa, natomiast ratownicy w sile 1 zastępu z OSP Koszuty uprzątnęli gałęzie oraz kierowali ruchem pojazdów. 

Do działania zadysponowano pojazd Star GLBA-Rt 617[P]61

Fot.: Źródło własne

28 maja 2020 00:03
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wycinka, pożar, drzewo,