OSP Dębno Królewskie  Ochotnicza Straż Pożarna Dębno Królewskie

Dzień Dziecka z naszym udziałem ...

 

W dniu 27.05.2018r. na zaproszenie Sołtysa i Rady Sołeckiej wzięliśmy udział w Dniu Dziecka, w Dębnie Królewskim. Z tej okazji przygotowaliśmy pokazy dla wszystkich zgromadzonych.

Po powitaniu przybyłych gości najpierw odbył się pokaz z ratownictwa technicznego, którego dokonaliśmy wraz z jednostką OSP Brdów. Był to wypadek samochodu osobowego, gdzie jedna osoba została zakleszczona w pojeździe, a druga znajdowała się poza pojazdem. Zadaniem ratowników było wycięcie przy pomocy sprzętu hydraulicznego elementów samochodu w celu dojścia do osoby poszkodowanej i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Drugim pokazem był pożar balota słomy na boisku sportowym, do którego dojazd był utrudniony poprzez leżące na drodze konary drzew. Aby je usunąć ratownicy użyli pił spalinowych Stihl. Kiedy już udrożniono dojazd podano na pożar 4 prądy wody w natarciu oraz całość przelano wodą. Ten pokaz przygotowaliśmy z jednostką OSP Babiak.

Na koniec co najmłodsze pociechy lubią najbardziej były pokazy samochodów i sprzętu. było dużo pytań i na wszystkie staraliśmy się odpowiedzieć. Nam się podobało, myślimy, że pociechy nasze były także zadowolone.

To już kolejny rok kiedy na Dzień Dziecka robimy pokazy.

Dziękujemy Druhom za poświęcony czas, by to święto upiększyć naszą obecnością.

 

W pokazach udział brały jednostki:

OSP Dębno Królewskie GBA 2,5/16 Star
OSP KSRG Brdów GBA 2,5/16 Star
OSP KSRG Babiak GBA 2,5/25 Man

10 czerwca 2018 21:20
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: festyn, dzień dziecka, OSP, pokazy,