OSP Ryczów Ochotnicza Straż Pożarna Ryczów

Dzień Otwarty w OSP Ryczów

 

W niedzielę 18 września 2022 r. w godzinach od 14:00 do 17:00 odbył się Dzień Otwarty w OSP Ryczów, w trakcie którego prowadzone były zapisy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy w naszej jednostce.

Na przybyłych gości, zarówno tych młodszych, jak i starszych czekało wiele atrakcji. Zainteresowani mogli zwiedzić remizę i obejrzeć pojazdy pożarnicze "od środka", a także przymierzyć ubrania specjalne różnego rodzaju. Na pytania dotyczące sprzętu i wyposażenia strażackiego chętnie odpowiadali członkowie MDP, którzy z dużym zapałem zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

W garażu utworzona została strefa pierwszej pomocy, gdzie można było zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. jak zaopatrzyć złamanie otwarte przedramienia oraz jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej i dziecka.

Podobnie jak rok wcześniej, dużą popularnością cieszył się pokaz gaszenia pożaru tłuszczu, w czasie którego zaprezentowaliśmy, co może się stać po wlaniu wody do rozgrzanego oleju, a także pokazaliśmy poprawny sposób postępowania w takiej sytuacji.

Ostatnim punktem Dnia Otwartego był pokaz rozwinięcia bojowego w wykonaniu członków MDP. Młodzi adepci pożarnictwa zaprezentowali nabyte w trakcie zbiórek umiejętności, które będą wykorzystywać w trakcie zawodów oraz podczas prawdziwych działań, gdy już dołączą do grona pełnoletnich członków OSP.

 

Zdjęcia: OSP Ryczów

2 października 2022 14:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: otwarty, w, OSP, Ryczów, dzień,