OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice

Dzień Regulic 2019

W sobotę (13.07) w Regulicach odbyła się druga edycja Dnia Regulic jako festynu sołeckiego w naszej miejscowości.

 

W tym roku Dzień Regulic zaplanowano na pierwszą połowę lipca. Impreza w roku ubiegłym cieszyła się ogromną popularnością stąd też nie mogło jej zabraknąć w kalendarzu imprez. Tegoroczna impreza była jednak wyjątkowa z kilku powodów.

Pierwszym akcentem tegorocznego Dnia Regulic była uroczysta msza święta w kościele pw. św. Franciszka w Regulicach. Następnie po mszy zgromadzeni udali się pod boksy garażowe budowanej nowej remizy dla naszej jednostki. Na ten dzień bowiem zaplanowaliśmy uroczyste otwarcie tychże boksów.

Pod boksami garażowymi na zgromadzonych czekał już Komendant Gminny OSP – Wojciech Zwardoń oraz prowadzący ceremonię otwarcia – Henryk Szczotka. Ze względu na opady deszczu odstąpiono od uroczystej zbiórki przed boksami i wszystkich zaproszono do środa, po czym nastąpiła długo wyczekiwana chwila (długo bowiem ponad 35 lat czekaliśmy na remizę, na boksy garażowe).
Zgromadzonych gości przywitał Henryk Szczotka, a na uroczystość otwarcia przybyli – przedstawiciel Posła na Sejm RP Rajmunda Millera oraz Marszałka Sejmiku Województwa Opolskiego Andrzeja Buły – Robert Kobylański, Radny Sejmiku Województwa Opolskiego – Antoni Konopka, Radna Powiatu Nyskiego – Maria Żukowska-Jacykowska, Burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie – Paweł Nakonieczny, p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Nysie – Paweł Gotkowski, Naczelnik Wydziału Szkoleniowo-Operacyjnego Komendy PSP w Nysie – Krzysztof Muszyński, 15. Przewodniczący Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP – Stanisław Czepiel, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP – Sebastian Jankowicz, Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP – Danuta Naciasta, Członek Komisji Rewizyjnej ZOSP Gminy Nysa – Urszula Stychno, druhny i druhowie z OSP Regulice k/Krakowa, druhny i druhowie z OSP Gminy Nysa (dziękujemy za przybycie przedstawicielom OSP Wyszków Śląski, OSP Przełęk, OSP Koperniki, OSP Domaszkowice, OSP Kępnica i OSP Wierzbięcice), 28. Prezes RSP w Regulicach – Maria Młynarczyk wraz z Zarządem RSP w Regulicach, przedstawiciele sponsorów, pracownicy Urzędu Miejskiego w Nysie, przedstawiciele zaprzyjaźnionego Oddziału PTTK Tryton w Nysie – Daria i Adrian Kołodziej oraz przedstawiciele sponsorów tegorocznego Dnia Regulic.

Po przywitaniu nastąpiło odśpiewanie hymnu podczas którego poczet flagowy dokonał wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Tuż po tym głos zabrał Prezes OSP Regulice, który w swoim przemówieniu przybliżył historię jednostki oraz budowy remizy, a także fakt iż proces ten trwał i trwa nadal od ponad 35 lat. Podziękował także wszystkim zgromadzonym za przybycie i za wsparcie, zwłaszcza władzom samorządu lokalnego, licząc na dalszą pomoc przy kolejnych etapach budowy (bowiem remiza to nie tylko boksy garażowe, to także część socjalna czy techniczna, a nawet i świetlica – liczymy, że już wkrótce cały obiekt zostanie ukończony).

W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali nam nowego obiektu i życzyli realizacji dalszych planów i zamierzeń. Serdecznie dziękujemy również za wszystkie otrzymane prezenty w tym piękną figurę św. Floriana od Pani Danuty Naciasta oraz za piękny obraz świętego z OSP Regulic k/Krakowa. W tym dniu Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP przekazał również świetną wiadomość dla naszej jednostki. Być może do końca tego roku (a jak nie w tym to na początku 2020 roku) do naszej jednostki trafi wóz strażacki StarMan, który przekazany zostanie nam z jednostki OSP Niwnica!
Następnie poświęcenia nowych boksów garażowych dokonał o. Mateusz Fleiszerowicz, a po poświęceniu przystąpiono do uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonali Radna Powiatu Nyskiego – Maria Żukowska-Jacykowska, Burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie – Paweł Nakonieczny, a także najmłodsi członkowie OSP Regulice. Po tym wszystkim w imieniu organizatorów Henryk Szczotka zaprosił wszystkich na poczęstunek.

W taki sposób przebiegła pierwsza część Dnia Regulic, na tym jednak zakończono atrakcji tegorocznego festynu. Tradycyjnie już festynowi towarzyszyła gastronomia przygotowana na placu rekreacyjnym, a także atrakcje dla najmłodszych. Na godzinę 17:00 natomiast na placu rekreacyjnym zaplanowano występ kabaretu pn. Ochotnicza Sikawka Pożarna. W dwóch skeczach druhowie z OSP Wierzbięcice rozbawili wszystkich zgromadzonych! Dziękujemy za udział :-)

Tuż po nich przed scenę wyszły na pokaz dziewczyny z zespołu Nashita Bellydance Group wraz z zespołami KALILA i ZAHIRA z Opola! Dziewczyny przygotowały dla uczestników Dnia Regulic godzinny pokaz tańca w różnych stylach (głównie jednak pozostając przy stylu orientalnym). Dziękujemy również za świetny pokaz, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

W przerwach między pokazami oraz tuż po pokazie na scenie gościł zespół Czerwony Stolik & Puzon. Po raz pierwszy w takim można powiedzieć eksperymentalnym składzie, chłopaki zaprezentowali repertuar zespołu oraz najważniejsze hity piosenki turystycznej. Można było usłyszeć słynną Paną Zosię czyli utwór Bar w Beskidzie zespołu EKT Gdynia, czy jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Czerwony Stolik – Miasto jak wiele, a jednak. Dziękujemy serdecznie za świetny koncert.

W taki sposób dobiegła część artystyczna tegorocznego Dnia Regulic, którą poprowadził nasz przyjaciel – Adrian Kołodziej. Następnie na scenę wyszedł zespół Laser i rozpoczęła się zabawa do białego rana.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim tym którzy wsparli tegoroczny Dzień Regulic:
1. Miasto i Gmina Nysa – Sołectwo Regulice
2. Oddział PTTK Tryton w Nysie
3. Rolnicza Spółdzielnia Przemysłowa w Regulicach
4. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM
5. Wodociągi i Kanalizacja AKWA
6. Nyska Energetyka Cieplna
7. Grzegorz Bandyk – Bud-Pol
8. AGRO-MASZ
9. Tomasz Głuszek – Firma Handlowa
10. Izabela Janus – Pierogi Jakubowe
11. Dariusz Charytanowicz
12. Dawid Charytanowicz
13. Jerzy Charytanowicz
14. Świat Gór – Daria i Adrian Kołodziej
15. Irena Ilasz

Na koniec dodamy, że patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęło Radio ONY. Wszystkim serdecznie dziękujemy za dobre serce dla strażaków z OSP Regulice! Galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

 

30 lipca 2019 19:14
Udostępnij na Facebooku