OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Dziwiszów: Ciężarówka wjechała do rowu.

Dnia 01.09.2017, o godzinie 09:12, Stanowisko Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponowało naszą jednostkę do plamy substancji ropopochodnej w okolicy boiska piłkarskiego w Dziwiszowie.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził plamę substancji ropopochodnej na długości około 300 m, która miejscami znajdowała się na całej jezdni. Po przystąpieniu do neutralizacji substancji przy pomocy dyspergentu, KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce działań. Po dojeździe zastępów z JRG nr 2 w Jeleniej Górze wspólnymi siłami dokończyliśmy neutralizację całej substancji z jezdni.

Z racji zdarzenia drogowego na tym odcinku drogi, do którego doszło około godziny 08:00. Ciągnik siodłowy z naczepą ssunął się do przydrożnego rowu. Na prośbę policji zostaliśmy na miejscu, aby na czas wyciągnięcia pojazdu ciężarowego z rowu zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Niestety po kilku nieudanych próbach wyciągnięcia pojazdu z rowu, przez firmę dysponującą holownikiem, nasz zastęp zakończył działania przekazując miejsce policji.

Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo lub był całkowicie wstrzymany.

Do remizy wróciliśmy przed godziną 12:00.

1 września 2017 14:54
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: 956 | Tagi: dziwiszów, OSP, osp dziwiszów,