OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Dziwiszów: Pożar bel siana i ambony myśliwskiej.

Dnia 02.08.2018 roku, około godziny 17:10 oficer Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponował naszą jednostkę do pożaru nieużytków na Łysej Górze w Dziwiszowie.

W sile jednego zastępu (358[D]23 - 5 ratowników) udaliśmy się na miejsce pożaru. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził zgłoszenie i rozpoczął działania gaśnicze. Pożarem było objęte około 25 arów (6 bel siana, które w trakcie pożaru zaczęły się rozwijać, ze względu na ukształtowanie terenu) oraz ambona myśliwska oddalona o około 200/300 metrów od płonących bel.

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palącą się ambonę, która cała była objęta ogniem. Następnie strażacy przy pomocy tłumic oraz wody ugasili płonące bele i trawy. Do akcji została zadysponowana jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Jeżowa Sudeckiego, która pomagała w ugaszeniu pożaru. Działania trwały około 1,5 godziny. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

3 sierpnia 2018 14:00
Udostępnij na Facebooku