OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

Eliminacje gminne OTWP ,,Młodzież Zapobiega Pożarom'

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W dniu  31 marca 2018 r o godz. 12:30 w remizie strażackiej w Milejczycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom" zorganizowane przez miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pozarnej w Milejczycach. W przedsięwzięciu uczestniczyly druhny z Mlodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy jednostce.
Konkurs był przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: I grupa -  uczniowie klas I - VI szkół podstawowych oraz II grupa wiekowa - uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. 
Test składał się z 40 (I grupa wiekowa) lub 45 pytań testowych (II grupa wiekowa) dotyczących m.in. tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP, przyczyn powstawania i rozpowszechniania się pożarów, organizowania i przeprowadzania akcji ratowniczych, zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków, lasów, substancji niebezpiecznych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nagrody uczestnikom konkursu ufundowałam Ochotnicza Straż Pożarna w Milejczycach, konkurs przygotowała - dh Marta Aleksiejuk.


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 I grupa wiekowa

I miejsce - Karolina Oniśkiewicz - 31 pkt.
II miejsce - Magda Ziniewicz - 20 pkt.
III miejsce - Wiktoria Kowalska - 19 pkt.

 

II grupa wiekowa

I miejsce - Aleksandra Oniśkiewicz - 38 pkt.
II miejsce - Zuzanna Gierasimiuk - 37 pkt.
III miejsce - Oliwia Korzeniewska - 19 pkt.

Druhny, które zajęły dwa pierwsze miejsca z każdej z grup wiekowych będą reprezentować jednostkę podczas eliminacji powiatowych OTWP ,, Młodzież Zapobiega Pożarom" w KP PSP w Siemiatyczach, ktore odbędą się 16 kwietnia.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ELIMINACJI GMINNYCH OTWP ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

31 marca 2018 17:28
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OTWP, milejczyce,