OSP Kamienica Ochotnicza Straż Pożarna Kamienica

FLORIANY

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY!

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik „Strażak" zapraszają do udziału w Konkursie FLORIANY wszystkie OSP i MDP, które mają na swoim koncie ciekawe i pożyteczne inicjatywy realizowane w latach 2015/2016.

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.

OSP są siłą sprawczą, motorem lub partnerem niemal wszelkich tego rodzaju inicjatyw społecznych, często podejmowanych wspólnie z samorządami i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami, pracodawcami i przedsiębiorcami.


W Konkursie FLORIANY nagradzane będą projekty i inicjatywy w 11 kategoriach:

 infrastruktura
 bezpieczeństwo
 środowisko i ekologia
 estetyka przestrzeni publicznej
 edukacja
 sport, rekreacja i turystyka
 kultura, tradycja
 aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń
 integracja społeczna
 innowacje oraz integracja cyfrowa – zwiększanie dostępności do Internetu
 współpraca zagraniczna

Ustanowiona została również kategoria, w której uczestnicy będą mogli zgłaszać do nagrody najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców wspierających lokalne inicjatywy oraz środowiska.


Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: www.floriany.pl

24 listopada 2016 08:20
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: konkurs, floriany,