OSP BOGUNICE Ochotnicza Straż Pożarna BOGUNICE

FLORIANY 2017

        W tym roku po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów o nazwie „Floriany". Jako że niedawno zakończyliśmy projekt „Przycisk życia w Bogunicach", postanowiliśmy zgłosić naszą inicjatywę do konkursu. Mile zaskoczyła nas nominacja do tej prestiżowej nagrody – zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę wręczenia „Florianów 2017" w dniu 4 maja do podwarszawskich Otrębusów do siedziby zespołu pieśni i tańca „Mazowsze". Byliśmy nominowani w kategorii poprawa bezpieczeństwa – jak powiedział nam za kulisami generał brygadier w stanie spoczynku Wiesław Leśniakiewicz, była to jedna z najbardziej prestiżowych kategorii w konkursie.


       Przed uroczystą galą odbyła się msza św. w intencji wszystkich strażaków, którą koncelebrował JE Kardynał Kazimierz Nycz. Następnie prezentowano nominowane jednostki i ogłaszano wyniki. Byliśmy bardzo dumni, gdy kapituła, w której skład wchodzili m.in. Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak oraz generał brygadier w stanie spoczynku Wiesław Leśniakiewicz, zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia właśnie naszej jednostce. W trakcie uroczystości przygrywała orkiestra z OSP Nadarzyn, na jej zakończenie mieliśmy okazję posłuchać koncertu zespołu „Mazowsze".

         Wprawdzie statuetkę przyznano nam za konkretny projekt, ale uważamy, że stanowi ona piękne podsumowanie dotychczasowej działalności naszej jednostki OSP – obu przeprowadzonych w naszej miejscowości projektów oraz starań jednostki o podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Bogunicach.

         Przy okazji tego wyróżnienia, jako naczelnik OSP Bogunice, chciałbym serdecznie podziękować:
- mojej żonie Ewie, która pomagała mi pisać projekty i wspierała, w tym, co robię;
- Sylwii Wolny – za każdą pomoc przy realizowaniu projektów i nie tylko;
- całemu zarządowi OSP Bogunice – zo to, że wyrażał aprobatę względem naszych działań;
- Platformie Alarmowania Strażaków – za udoskonalenie systemu powiadamiania, które skutkuje skróceniem czasu wyjazdów;
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Lyskach – za pomoc i współpracę w realizacji projektu;
- Gminie Lyski – za wsparcie finansowe i wypożyczenie sprzętu multimedialnego, dzięki któremu mogliśmy przeprowadzić szkolenia w ramach projektów;
- TJN – za udostępnienie materiałów video z gali „Floriany 2017";

- Wszystkim Strażakom OSP Bogunice - za to że można na Was zawsze liczyć.

11 maja 2017 20:29
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: floriany, 2017,