OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Gigantyczny pożar w Szczecinie. Doszło do eksplozji

Ponad 40 zastępów straży pożarnej od czwartkowego popołudnia walczy z pożarem składowiska odpadów w Szczecinie. Pożar jest już opanowany, ale akcja wciąż trwa.

Pożar wybuchł w czwartek około godziny 14 na składowisku odpadów AGD przy ul. Pomorskiej w Szczecinie. Gęsty, czarny dym widoczny był z wielu kilometrów, a zapach palonego plastiku opanował całe miasto.

Podczas pożaru ogień dotarł do budynków warsztatowych, gdzie przechowywano m.in. butle z gazem do zasilania wózków widłowych. Doszło do kilkunastu eksplozji.

Wieczorem na składowisku z ogniem walczyły 43 jednostki straży pożarnej. Dziś rano na miejscu akcji pozostało ich jeszcze 20. Trwa dogaszanie składowiska, które może potrwać do godzin popołudniowych.

Oświadczenie w sprawie pożaru wydał pełnomocnik firmy, która jest właścicielem składowiska.

- Pożaru nie należy utożsamiać z nagłaśnianymi medialnie w ostatnim czasie pożarami składowisk odpadów. W przypadku naszej spółki spaleni nie uległy problematyczne, wymagające kosztowej utylizacji odpady, lecz surowce mające istotną wartość handlową. Straciliśmy również maszyny i urządzenia służące do ich dalszego pozyskiwania - czytamy w oświadczeniu TOM Elektrorecykling.

(Fot. screeny Youtube)

21 września 2018 09:13
Udostępnij na Facebooku