OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Słubicach

4-go maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka, tego dnia przypada również wspomnienie Św. Floriana, będącego patronem strażaków, w Kościele Katolickim.

Dziś, 3-go maja z inicjatywy Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego – Krzysztofa Dylickiego, Prezesa OSP w Słubicach – Marka Tarki oraz Wójta Gminy Słubice – Jacka Kozłowskiego, odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w Słubicach.

Uroczystości rozpoczęła zbiórka na placu przy strażnicy OSP w Słubicach, skąd sformowany pododdział przemaszerował do Kościoła Parafialnego w Słubicach. Pododdział poprowadził Komendant Gminny – Wiesław Cichosz, a w skład pododdziału weszły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Krzysztof Dobaczewski, Przemysław Adamowicz, Piotr Bogiel), OSP w Piotrkówku, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim oraz strażacy z jednostek OSP w Słubicach (Marek Tarka, Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Adam Rączka, Marek Bogiel, Andrzej Żabka, Paweł Robak, Sylwester Serwach, Sławomir Ambroziak, Andrzej Dobaczewski, Michał Dylicki), OSP w Grzybowie, OSP w Łaziskach, OSP w Piotrkówku, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim.

Podczas Mszy Świętej odprawionej przez Proboszcza Parafii w Słubicach Księdza Romana Batorskiego, przy udziale Kanonika Księdza Ryszarda Chludzińskiego modlono się m.in. w intencji strażaków oraz ich rodzin. Uroczystej oprawy nadała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza.

Po zakończeniu Eucharystii, pododdział prowadzony przez Orkiestrę Dętą, przy asyście samochodów ratowniczych z naszej jednostki, przemaszerował na plac przy strażnicy OSP w Słubicach, gdzie odbyła się krótki apel. Uroczystość przy strażnicy rozpoczęła się od odegrania hymnu Rycerze Floriana. Podczas apelu ślubowanie złożył nowy członek naszej jednostki, Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski. Słowa ślubowania odczytał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki, który następnie zabrał głos, podziękował wszystkim przybyłym za obecność i złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka. W podobnym tonie wypowiadał się również Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski. Okolicznościowy adres skierował do strażaków ochotników z Gminy Słubice Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Piotr Zgorzelski. Adres odczytał Sekretarz OSP w Słubicach – Michał Dylicki.

Na zakończenie apelu, dowódca odprowadził pododdział, a zebrani strażacy zasiedli wspólnie do poczęstunku w naszej strażnicy. W przygotowanie Sali strażnicy na dzisiejszą uroczystość zaangażowali się Gospodarz – Marzena Witczeska, Zastępca Naczelnik – Piotr Kaczmarek oraz Bartłomiej Tomasik.

Serdecznie dziękujemy za wiele ciepłych słów jakie padły w dniu dzisiejszym pod naszym adresem. Fakt, iż nasze działania są doceniane jest dla nas bardzo ważny, a społeczna akceptacja daje nam wiele satysfakcji i zachęca do dalszego działania.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/gminne-obchody-dnia-strazaka-w-slubicach/

3 maja 2022 20:05
Udostępnij na Facebooku