OSP Mroczków Ochotnicza Straż Pożarna Mroczków

Gminne zawody sportowo - pożarnicze OSP w Bliżynie

Gminne zawody sportowo - pożarnicze OSP w Bliżynie.

 

W niedzielę 19 czerwca, na terenie wokół bliżyńskiego zalewu odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bliżyn. We wszystkich kategoriach najlepsi okazali się ochotnicy z OSP Sorbin.

 

Gospodarzem zawodów byli strażacy z Bliżyna i Mroczkowa. W zawodach poza drużynami z terenu gminy Bliżyn (5 jednostek OSP, 2 drużyny KDP i 2 drużyny MDP) gościnnie wystąpiła OSP Szałas z Gminy Zagnańsk. Otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, który przywitał strażackie drużyny biorące udział w zawodach oraz licznie przybyłych gości.

 

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał i obsługę spikerską zapewnił Zdzisław Kuźdub – Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Bliżynie.

Zawody oceniała komisja sędziowska wyznaczona spośród strażaków Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kam. pod przewodnictwem sędziego głównego mł. bryg. Michała Ślusarczyka.

Startujące drużyny rywalizowały w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym, a o kolejności zajętych miejsc decydowała suma czasów uzyskanych w tych konkurencjach.

Końcowe wyniki zawodów:

Ochotnicze Straże Pożarne:

1. OSP Sorbin – 122,49
2. OSP Mroczków – 126,79
3. OSP Nowy Odrowążek – 136,33
4. OSP Bliżyn – 147,67
5. OSP Wołów – 170,11

Poza konkursem OSP Szałas – 129,29

Kobiece Drużyny Pożarnicze:

1. KDP Sorbin – 146,57
2. KDP Wołów – 161,65

MDP dziewczęta:

1. MDP Sorbin – 981,36 pkt.
2. MDP Wołów – 911,49 pkt.

MDP chłopcy:
1. MDP Sorbin – 1005,11 pkt.
2. MDP Mroczków - 975,62 pkt.

Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy, puchary oraz indywidualne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystyczno – sportowego, ufundowane przez Urząd Gminy w Bliżynie oraz radną Monikę Sokołowską. Specjalne puchary za najlepsze wykonanie ćwiczenia bojowego w kategorii OSP i KDP ufundowali Wicewojewoda Andrzej Bętkowski i Starosta Jerzy Żmijewski.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu zawodów Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP składa strażakom z Bliżyna i Mroczkowa oraz sponsorom, którzy wsparli rzeczowo i finansowo to duże przedsięwzięcie organizacyjne, dzięki czemu zawody odbyły się w należytej oprawie.

Słowa wdzięczności i podziękowania kierujemy do kierownictwa marketu Carrefour w Skarżysku-Kam., kierownictwa firmy Tankfull Stacja Paliw w Bliżynie, Józefa Nowaka właściciela firmy Nofar w Mroczkowie, Mariusza Rota właściciela delikatesów Groszek w Bliżynie i Ireneusza Adamczyka właściciela sklepu spożywczo-przemysłowego w Mroczkowie.

Specjalne podziękowania składamy tą drogą naszym Paniom Beacie Adamczyk, Barbarze Bąk, Agnieszce Dąbrowie, Urszuli Jakubczyk i Joannie Mączka z Mroczkowa za gastronomiczną obsługę zawodów.

 

Naszą jednostkę OSP reprezentowali następujący druhowie :

- Jan Sztab

- Piotr Sztab

- Ryszard Adamczyk

- Mariusz Adamczyk

- Damian Adamczyk

- Piotr Dobrowolski

- Jarek Bąk

- Przemek Dąbrowa

- Paweł Solarz

 

Tekst : Dh. Piotr Dobrowolski, Zbyszek Biber

Zdjęcia : Zbyszek  Biber, Jacenty Kita

21 czerwca 2016 20:25
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: strażackie, Bliżyn, zalew, Mroczków, OSP, zawody,