OSP Wola Drwińska Ochotnicza Straż Pożarna Wola Drwińska

gminny Dzień Strażaka i poświęcenie nowego samochodu OSP Drwinia

W dniu 11 maja jak co roku odbyła się uroczysta msza święta z okazji gminnego Dnia Strażaka. W tym roku była też okazją do poświęcenia i oficjalnego przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo gaśniczego dla OSP Drwinia.

Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu przybyłych pocztów sztandarowych do kościoła parafialnego w Drwini. Następnie kapelan strażaków z gminy Drwinia ks. Roman Kopacz w asyście strażaków odprawił mszę świętą zakończoną majówką.

Po zakończeniu mszy świętej poczty sztandarowe, strażacy oraz przybyli goście uczestniczyli w przemarszu z kościoła parafialnego pod remizę OSP Drwinia, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. 

Po przybyciu na miejsce nastąpiło uformowanie szyku pocztów sztandarowych oraz przekazanie meldunku. Dokonano oficjalnego przekazania nowego samochodu bojowego Iveco na ręce Zarządu OSP Drwinia oraz jego poświęcenie przez kapelana gminnego.

Kolejno dokonano podziękowań na ręce przybyłych gości, którym następnie został przekazany głos.

Uroczystości zakończono wymarszem pocztów sztandarowych i okazjonalnym poczęstunkiem.

Całość obchodów uświetniała Orkiestra Dęta z Grobli.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele jednostek OSP z tereny gminy Drwinia, gminnego oddziału ZOSP, kapelan ks. Roman Kopacz, Orkiestra Dęta z Grobli. Ponadto przybyli m.in.: poseł na sejm RP profesor Włodzimierz Bernacki, przedstawiciel KW PSP w Krakowie bryg. Jarosław Rospond, Komendant Powiatowy PSP w Bochni mł. bryg. Robert Cieśla wraz z zastępcą bryg. Piotrem Gadowskim, Przedstawiciel WFOŚiGW w Krakowie p. Piotr Skrzyniarz, starosta powiatu bocheńskiego Adam Korta, zastępca wójta Gminy Drwinia Mateusz Kracik oraz mieszkańcy i sponsorzy.

Nowy samochód jaki przekazano dla OSP w Drwini to Iveco Eurocargo z napędem 4x4. Samochód posiada zbiornik wodny 3000l i zbiornik wodno-pianowy o pojemności 300l. Ponadto został wyposażony w autopompę model: HMT 24/10-4/40, szybkie natarcie, zraszacze, pneumatyczny maszt oświetleniowy, niezależne ogrzewanie kabiny i przedziału autopompy, fala świetlna, wyciągarka elektryczna, urządzenia nasobne. Zakup sfinansowano przy udziale środków z MSWiA, NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz lokalnych sponsorów.

Relacja foto: Bochnia112.

21 maja 2019 21:04
Udostępnij na Facebooku