OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Gniazda owadów błonkoskrzydłych i potrącona sarna

Nasza jednostka uczestniczyła dziś w 4 akcjach.

Pierwszym zdarzeniem, do którego zostaliśmy zadysponowani o godzinie 9:00 było usunięcie gniazda os znajdującego się obok budynków mieszkalnych w Glinojecku przy ulicy Zielona Ścieżka. Kokon miał nietypowe umiejscowienie, ponieważ znajdował się w ziemi. Akcja trwała około 30 min.

 

Po usunieciu z pierwszego zdarzenia zostaliśmy przedysponowani do drugiego zdarzenia tym razem na ul. Polną, gdzie także usuwaliśmy gniazda os. Zagrożenie tym razem było większe, ponieważ gniazda znajdowały się obok bloków mieszkalnych na osiedlu a także obok placu zabaw dla dzieci. Utrudnione zadanie było jeszcze, gdyż gniazdo znajdowało pod oknem jednego z bloków. Akcja trwała około 40 min.

 

O godzinie 17:00 zostaliśmy zadysponowani również do usuwania owadów z rodziny błonkoskrzydłych a mianowicie szerszeni w miejscowości Dreglin. Owady znajdowały się w dwóch sąsiadujących pniach drzew, po usunięciu zakończyliśmy działania i wrócilyśmy do bazy. Akcja trwała około godziny.

 

O godzinie 18:25 zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia miejsca potrącenia sarny na 270 kilometrze trasy E7. Sarna była najprawdopodobniej potrącona przez samochód. Kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności odjechał. Do przyjazdu weterynarza ciągle trzymaliśmy zwierzyne, która próbowała się ratować, niestety jednak do połowy była połamana. Po eutanazji zwierzęcia wróciliśmy do bazy. Akcja trwała około 2 godzin.

Siły i Środki:

OSP Glinojeck

Weterynarz

Służba leśna

9 sierpnia 2017 22:59
Udostępnij na Facebooku