OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Groźny pożar domu w powiecie lubartowskim. W akcji 7 zastępów strażaków.

Pożar wybuchł we wtorek około 5 rano w miejscowości Jeleń w powiecie lubartowskim. Z informacji przekazanych strażakom wynikało, że wewnątrz palącego się domu może być osoba poszkodowana.  Do akcji ruszyly zastępy strażaków z JRG w Lubartowie oraz okoliczne OSP z Ostrówka, Tarkawicy, Jelenia oraz Firleja.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się budynek mieszkalny parterowy, podpiwniczony o konstrukcji drewnianej z zewnątrz obmurowany cegłą.

- W chwili przybycia pierwszego zastępu, pożarem objęty był cały budynek. Działania straży polegały na podaniu prądów gaśniczych wody do wnętrza palącego się obiektu. Podjęte działania gaśnicze doprowadziły do lokalizacji pożaru. Następnie strażacy przystąpili do oddymiania i przeszukiwania wszystkich pomieszczeń. Z uwagi na istniejące zagrożenie nadpalone elementy konstrukcyjne budynku oraz poszycie dachu zostały usunięte - informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie.

Po przybyciu pogotowia energetycznego przyłącze zostało odcięte od napowietrznej linii energetycznej. Wewnątrz spalonego obiektu nie stwierdzono osób poszkodowanych. W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku, Tarkawicy, Jelenia oraz Firleja.

Przyczynę pożaru ustali policja.

(Fot. KP PSP Lubartów)

20 maja 2020 17:55
Udostępnij na Facebooku