OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Groźny pożar w Siedliskach

Dzisiaj (20.02.2017r.) o godzinie 14.00 dostaliśmy nakaz wyjazdu do pożaru w naszej miejscowości na granicy z Chojnikiem.

Do zdarzenia wyjechaliśmy natychmiast w pełnej obsadzie i dotarliśmy na miejsce zaraz za strażakami z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach. Pożar miał bardzo dramatyczny przebieg. W chwili dojazdu palił się drewniany garaż, w którym były dwa auta, a od którego ogniem zajęło się poddasze budynku mieszkalnego i jego elewacja oraz sąsiedni budynek gospodarczy.

Natychmiast wspólnie ze strażakami PSP podjęliśmy akcję gaszenia pożaru i podaliśmy pięć prądów wody w natarciu na palące się budynki, a do akcji systematycznie dojeżdżały OSP z Dąbrówki Tuchowskiej, Chojnika i Tuchowa. Ze względu na panujące zadymienie w pierwszej fazie akcji strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków udało się uratować dom oraz drewnianą szopę. Spaleniu niestety uległ drewniany garaż oraz dwa auta, a właściciel domu został lekko ranny i zaopatrzony przez przebyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania trwały ponad 2 godziny i zostały zakończone po godzinie 16.00.
W akcji wzięły udział:
GBARt OSP KSRG Siedliska,
GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
SLOp PSP JRG 2 Tarnów,
GCBA OSP KSRG Chojnik,
GBARt, GBA OSP KSRG Tuchów,
GBA OSP Dąbrówka Tuchowska,
Pogotowie Ratunkowe,
Policja,
Pogotowie Energetyczne,
Pogotowie Gazowe.

20 lutego 2017 22:16
Udostępnij na Facebooku