OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Groźny wypadek w ciemności. Strażacy zrobili dla dzieci dmuchane koguciki z rękawiczek!

Do groźnego wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych doszło w piątek późnym wieczorem w okolicach stacji paliw w Zielonce, na drodze S5. Jeden z samochodów dachował. Szybko okazało się, że wśród poszkodowanych są także dzieci. Na zastaną sytuację szybko zareagowali drugowie z OSP Brzoza, kórzy zapewnili opiekę pscyhologiczną dzieciom i szybko odwrócili ich uwagę od tego, co się stało.   
 
- Widok, jaki zastali na miejscu pierwsi strażacy mógł zmrozić krew w żyłach niejednemu doświadczonemu ratownikowi. Jeden mocno rozbity samochód, drugi kilkaset metrów dalej na dachu, na całej drodze porozrzucane bagaże i elementy samochodów. Jeszcze dalej trzecie, najmniej rozbite auto - relacjonuje okoliczności akcji serwis Bydgoszcz998. 
   
Szybko okazało się, że w wypadku uczestniczyła także trójka dzieci. Nie doznały one wprawdzie poważniejszych obrażeń, ale były przerażone sytuacją. Strażacy zrobili wszystko, aby dzieci skupiły się na czymś innym i chociaż na chwilę zapomniały o wypadku. Dzieciom założono hełmy i dano pluszowe zabawki. Aby jednak zająć je na dłużej, strażacy stworzyli z lateksowych rękawiczek... dmuchane koguciki. To sprawiło, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i chwilę później zaczęły bawić się ze strażakami... w chowanego.  
   
Dwoje rannych dorosłych trafiło do szpitala. Pas w kierunku Szczecina był zablokowany przez ponad 3 godziny.

Na miejscu pracowały zastępy:
SLRt OSP Brzoza
GCBA i GBA JRG 4 Bydgoszcz
SRd z Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. 


(Źródło: Bydgoszcz998)

29 lipca 2018 18:03
Udostępnij na Facebooku