OSP Biała Ochotnicza Straż Pożarna Biała

Groźny wypadek w miejscowości Pogórze

Dnia 26.09.2018 r. o godz. 08,40 nasza jednostka została zaalarmowana i zadysponowana do wypadku w miejscowości Pogórze. Po przybyciu na miejsce w działaniach brały już udział jednostki z JRG Prudnik oraz OSP Pogórze w związku z tym dołączyliśmy się do działań i mieliśmy za zadanie pomoc w uwolnieniu osoby zakleszczonej w samochodzie a do tego był potrzebny nasz zestaw hydrauliczny LUKAS. Na miejscu działały również Zespoły ratownictwa medycznego, Policja oraz helikopter LPR.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 69-letni mężczyzna kierujący osobowym audi zignorował znak stop i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem tej samej marki.
W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Najciężej ranną osobę przetransportował do szpitala drogą powietrzną śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 z Opolskiej Bazy HEMS.
Na miejsce zdarzenia skierowano również drugi śmigłowiec Ratownik 4 HEMS Gliwice jednak po rozpoznaniu na miejscu zdarzenia maszynę zawrócono do bazy.

Po zakończeniu działań zostaliśmy skierowani do dużego pożaru w Prudniku.

 

Siły :
JRG Prudnik
OSP KSRG Biała
OSP Pogórze

 

Raport : http://psp.opole.pl/baza-interwencji/13972728108311/

26 września 2018 14:00
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Pogórzu, wypadek, w,