OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Hybrydowa łódź warta ponad 100 tysięcy złotych trafiła do strażaków OSP!

Specjalistyczna łódź ratunkowa została zakupiona z Budżetu Obywatelskiego w Łodzi. W czwartek, na stawach Stefańskiego, strażacy z Oddziału Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej zademonstrowali jej możliwości.  
   
Nowa łódź ma długość 6 metrów długości i wyposażona jest w silnik o mocy 115 koni mechanicznych. Łódź jest o dwa metry większa od poprzedniej, będzie służyć do ratowania tonących i zaginionych w zbiornikach wodnych na terenie województwa łódzkiego, a także do pomocy w czasie powodzi i podtopień na terenie kraju. Łączny koszt zakupu i jej wyposażenia wyniósł ponad 118,5 tysięcy złotych.     
   
Jak powiedziała prezydent Hanna Zdanowska, dzięki tej łodzi strażacy będą mogli skuteczniej nieść pomoc i ratować życie ludzkie. Będzie ona też wykorzystywana do szkolenia strażaków z Oddziału Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej. - Zakup tn pokazuje, że my jako mieszkańcy Łodzi, potrafimy dokonywać wyborów poprawiających bezpieczeństwo - dodała prezydent Hanna Zdanowska.     
   
Piotr Marsjanek, prezes Oddziału Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej, podziękował łodzianom za ponad 4 tys. głosów, dzięki którym możliwy był zakup tak nowoczesnej łodzi. Dziękował też Urzędowi Miasta Łodzi, a w szczególności pracownikom Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, za bardzo sprawne działanie przy jej zakupie. Poprzednia łódź wykorzystywana przez strażaków miała już 20 lat. Jednostka zepsuła się w zeszłym roku i dlatego szybki zakup nowej łodzi był tak ważny dla strażaków.  

    

  
 (Źródło: UM Łódź)

12 lipca 2018 18:09
Udostępnij na Facebooku