OSP Sanok Olchowce Ochotnicza Straż Pożarna Sanok Olchowce

Intensywne opady deszczu skutkiem kilkugodzinnych działań ratowniczych

Dzisiaj (tj. 13 lipca) przez miejscowość Sanok przeszły silne wyładowania atmosferyczne, połączone z intensywnymi opadami deszczu.

O godzinie 15:25 nasza jednostka została zadysponowana do licznych działań ratowniczych, mających na celu usunięcie skutków ulewy.

W pierwszej kolejności udaliśmy się na ul. Płowiecką, gdzie woda wdarła się do budynku jednorodzinnego, zalewając garaż, piwnicę oraz znajdujące się obok pomieszczenia.

Następne nasze działania polegały na wypompowaniu wody z garażu, mieszczącego się przy budynku na ul. Strzelców Podhalańskich.

Stamtąd udaliśmy na ul. Kochanowskiego, gdzie woda zalała podjazd do rozładunku towaru przy jednym z marketów.

Na ul. Lipińskiego ulewa spowodowała zalanie przychodni weterynaryjnej. Na szczęście stan wody nie był wysoki.

Również na ul. 800-lecia zalaniu uległa piwnica w domu. Na szczęście w tym przypadku stan wody nie podnosił się na tyle wysoko, aby zagrażał mieszkańcom.

Równocześnie jednostki z PSP Sanok prowadziły wiele działań ratowniczych m.in. na ul. Jezierkiego, Prugara-Ketlinga czy ul. Pogodnej.

Najwięcej pracy oraz szkód powstało na ul. Królowej Bony, gdzie ulewne deszcze zalały pomieszczenia techniczne, znajdujące się pod basenami wewnętrznymi w Centrum Rehabilitacji i Sportu. Ponadto zalany został parking znajdujący się przy obiektach MOSiR.

Wspólne działania, wraz z PSP Sanok polegały na wypompowaniu wody z parkingu oraz z obiektu przy pomocy pomp oraz węży.

Do remizy wróciliśmy ok godziny 21:30.

14 lipca 2019 00:45
Udostępnij na Facebooku