OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Jasionna – pożar lasu

W czwartek 10 maja o godz. 13.02 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Jasionna gm. Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Jasionna, OSP Amica, OSP Rzecin, OSP Samołęż, OSP Marianowo, Służba Leśna oraz Policja.
Na polecenie Nadleśnictwa Wronki na miejsce pożaru zadysponowano trzy samoloty gaśnicze Dromader.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poszycia leśnego w młodniku na powierzchni ok. 1500 m2.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się poszycie lasu.
W miarę przybywania na miejsce zdarzenia kolejnych SiS na pobliskich stawach zbudowano punkt czerpania wody, z którego dowożono wodę na miejsce zdarzenia.
W międzyczasie na miejsce pożaru przybyły trzy samoloty gaśnicze Dromader, które dokonały zrzutu wody na pożar poszycia lasu.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zlany woda oraz oborany przez pracowników leśnych, którzy będą dozorować pogorzelisko.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Dowódca JRG Szamotuły oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Wronki.
W działaniach ratowniczych brało udział 10 zastępów (38 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna, samoloty gaśnicze oraz Policja.

 

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka

13 maja 2018 22:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, jasionna, ospamica, LASU,