OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Jelenia Góra: Bezpieczne Wakacje razem z OSP Dziwiszów.

Dnia 16.06.2019r. na terenie Parafii pw. św. Jana Aspotoła i Ewangelisty odbyły się "Bezpieczne Wakacja", które miały na celu przygotować dzieci i młodzież, a także dorosłych do bezpiecznego wypoczynku, które zorganizowane były przez Proboszcza wspomnianej parafii ks. Krzysztofa Kowalczyka.

W ramach koalicji i szeroko pojętej współpracy służb ratowniczych w akcji udział brała Policja, Straż Miejska oraz nasza jednostka. Wszyscy zainteresowani, którzy po Mszy Św. przyszli do przygotowanych przez poszczególne służby stoisk mogły porozmawiać i powiększyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Na stoisku przygotowanym przez naszą druhnę i druhów, każdy mógł oglądać i zapoznać się z wyposażeniem naszego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego oraz zasiąść za kierownicą naszego pojazdu, a także ubrać mundur bojowy, który wykorzystywany jest w działaniach gaśniczych. Dodatkowo dzieci mogły ugasić "pożar" wykorzystując do tego hydronetkę.

Z kolei policjanci uczyli dzieci i młodzież bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz wręczali odblaski. Funkcjonariusze policji odpowiadali również, na pytania i problemy osób dorosłych, podpowiadali także jak zabezpieczać mieszkania przed wyjazdem na urlop. Cykliści mogli oznakować swoje rowery.

W imieniu naszej jednostki serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz zaufanie w naszą wiedzę i możliwości.

23 czerwca 2019 23:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: prewencja, bezpieczne, Wakacje, dziwiszów, OSP, Jelenia Góra,