OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Jest druga tura dofinansowania 5000+ dla OSP. Wiadomo, kto może wnioskować o pieniądze!

Ochotnicze Straże Pożarne jeszcze raz mogą wnioskować o środki, które pozwolą im m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizację przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych. Z puli 82 mln zł, które rząd przeznaczył na ten cel w tym roku, do rozdysponowania pozostało jeszcze około 10 mln zł. 
   
 W tym roku jednostki OSP po raz pierwszy mogły starać się o fundusze, które pozwolą im na sfinansowanie innej działalności niż np. walka z pożarami. Taka możliwość pojawiła się dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej z 31 lipca 2019 r.  
 
Minister Mariusz Kamiński zatwierdził już podział środków dla ponad 14 tys. jednostek OSP. Wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne, które wnioskowały o dotacje i spełniły wymogi ustawy o ochronie przeciwpożarowej, otrzymały dofinansowanie na swoje zadania.


– Ogłaszamy nowy nabór. Wnioski można składać do 1 października – powiedział dziś wiceminister Jarosław Zieliński. Wyjaśnił, że o kolejne dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie OSP – nawet te, które otrzymały już wsparcie. – Pieniądze można uzyskać na te same lub inne działania – powiedział wiceminister. 
 
Jak podkreślił, decyzja rządu o umożliwienie finansowania zadań OSP związanych np. z propagowaniem zasad udzielania pierwszej pomocy była oczekiwana przez samych druhów. – Chcemy, aby wspieranie OSP w tych obszarach było procesem ciągłym – powiedział wiceszef MSWiA.


(Źródło: MSWiA)

20 września 2019 13:05
Udostępnij na Facebooku