OSP Barłogi Ochotnicza Straż Pożarna Barłogi

Jubileusz 85-lecia OSP w Barłogach oraz przekazanie nowego sztandaru.

27 maja 2017 roku odbyła się uroczystość Jubileuszu 85-lecia powstania Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barłogach, oraz przekazania nowego sztandaru. Msza Św. została odprawiona przez Proboszcza Parafii w Barłogach Andrzeja Działdowskiego, a słowo Boże głosił kapelan kolskich strażaków ksiądz kanonik Wojciech Szczepankiewicz.
Dalsze uroczystości odbywały się na placu przed budynkiem OSP. Stary Sztandar pożegnali najstarsi druhowie z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barłogach: Marian Urbaniak, Bolesław Kwaśny, Józef Zygmunt. Sztandar będzie przechowywany w izbie pamięci w miejscowej jednostce. Poświęcenia nowego sztandaru dokonał kapelan strażaków ks.Wojciech Szczepankiewicz.
Sztandar został ufundowany przez Samorząd Gminy i społeczeństwo. Akt ufundowania sztandaru w 85-lecie powstania Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barłogach odczytała i wręczyła Bożena Dominiak Wójt Gminy w Grzegorzewie wraz z przewodniczącym rady Waldemarem Banasiakiem i przedstawicielem społeczeństwa Henrykiem Powietrzyńskim.

W trakcie uroczystości między innymi głos zabrali Druh Piotr Opas -Członek Zarządu Głównego OSP w Warszawie, bryg. mgr inż. Robert Kropidłowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Bożena Dominiak -Wójt Gminy Grzegorzew oraz Pan Waldemar Banasiak -Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew.
Jednostka OSP w Barłogach otrzymała list gratulacyjny od Prezesa Zarządu Głównego Waldemara Pawlaka.
Z okazji tego święta strażacy zostali odznaczeni oraz najstarsi wyróżnieni statuetkami.

Zaproszeni goście składali wszystkim Druhnom i Druhom najserdeczniejsze gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu oraz otrzymania nowego sztandaru. Kierowali także słowa uznania za ofiarność, bezinteresowność i odwagę w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. 85 lat działalności OSP w Barłogach to historia kilku pokoleń strażaków ochotników, ich uczestnictwa i poświęcenia w akcjach ratowniczych, czym zasłużyli sobie na szacunek nie tylko mieszkańców Barłóg ale i wszystkich mieszkańców gminy Grzegorzew.
Składamy gratulacje Druhnom i Druhom Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barłogach i życzymy kolejnych pięknych jubileuszy.

6 czerwca 2017 13:46
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: 85-lecie, sztandaru, przekazanie,