OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Jurek Owsiak podziękował strażakom-ochotnikom z całej Polski

Strażacy OSP od lat "grają" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wczoraj podczas 28. Finału Jurek Owsiak przekazał symboliczną statuetkę przedstawicielom Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, by podziękować za współpracę ze strażakami z całej Polski.

- Dziesiątki tysięcy ochotników grają z orkiestrą. OSP będą z WOŚP-em do końca świata i jeden dzień dłużej. Siema! - mówił Adam Nowak z Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej podczas finału. Druh odebrał z rąk Jurka Owsiaka szklaną statutkę. To podziękowanie za dotychczasową współpracę Ochotniczych Straży Pożarnych z WOŚP.

Strażacy w OSP w setkach miast Polski grali z Orkiestrą. Symboliczny sygnał do rozpoczęcia zbiórki w całym kraju dała orkiestra z OSP Nadarzyn - podczas relacji telewizyjnej na żywo. Strażacy kwestowali, przekazywali dary na licytacje, pomagali wolontariuszom i zabezpieczali imprezy towarzyszące finałom WOŚP w całym kraju. Niektóre jednostki przygotowywały też pokazy sprzętu czy inne atrakcje, towarzyszące finałom WOŚP organizowanym przez poszczególne sztaby. 

(Fot. screen z wideo/ZOSP RP, WOŚP)

 

13 stycznia 2020 10:43
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Jurek Owsiak, zosp rp, WOŚP,