OSP Nowe Miasto Ochotnicza Straż Pożarna Nowe Miasto

Kalendarz 2018 OSP Nowe Miasto

KALENDARZ STRAŻACKI – Cegiełka dla OSP Nowe Miasto


Nie traktujmy tego jako kupno kolejnego kalendarza , a potraktujmy to jako cegiełka na rozwój miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, która pracuje dla nas wszystkich społecznie. To większe bezpieczeństwo naszego mienia, które w każdej chwili może zostać zagrożone. Nowomiejscy strażacy po raz kolejny mają swój wielostronicowy kalendarz. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że na tych kilku kartkach możemy zobaczyć ich pracę i zaangażowanie w niesieniu pomocy innym, zobaczyć niektóre akcje ratownicze, zawody oraz ćwiczenia, ważne wydarzenia które były w minionym roku. Kalendarze strażackie to tradycja braci strażackiej, powtarzana co roku przez jednostki OSP których druhowie wyruszają i odwiedzają nasze domy w celu symbolicznej cegiełki z kalendarzem strażackim. Chcą w ten sposób podziękować, przyjąć symboliczną darowiznę która trafi na rzecz jednostki OSP, a następnie zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego.


Dlatego warto pomóc strażakom. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej to stowarzyszenie które nie ma stałego, płynnego finansowania które pozwoliło by nie myśleć o kwestiach finansowych. Finansowanie OSP można podzielić na państwowe i prywatne. Z budżetu państwa oraz Jednostki terytorialnej (gminy), strażacy na finansowanie mogą liczyć jeszcze od firm oraz społeczności dla której tak naprawdę służą. Bo przecież straż pożarna została powołana, aby chronić ludzkość i mienie ludzkie przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem życia. Przyjęcie strażaków, którzy oddają w wasze ręce kalendarze strażackie to idealny sposób na podziękowanie za służbę i trud w jaki każdego dnia wkładają całe serce.

Zbiórka z kalendarzy strażackich może nie pozwoli zakupić nowego wozu strażackiego, ale na pewno dołoży cegiełkę do sprzętu, który może uratować Ci życie.

Za wsparcie naszej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście bardzo dziękujemy.

 

W dniu 03.01.2018r. wpis został zmieniony, z całym szacunkiem jeśli kogoś uraziłem wpisem bardzo przepraszam.

 

 

30 grudnia 2017 10:36
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: kalendarz, nowe miasto, OSP,