OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz OSP Łupawy ma pomóc w zebraniu pieniędzy na nowy wóz!

To już kolejna akcja druhów z OSP w Łupawie, która ma na celu zebranie środków na zakup nowego wozu bojowego. Tym razem pieniądze będą zbierane dzięki kalendarzom na 2020 rok, których pierwszy nakład pojawi się w jednostce w piątek 15 listopada.

Strażacy ochotnicy zgodnie przyznają, że mają pełne głowy pomysłów, a dzięki dobrym ludziom mają też możliwości, by wprowadzać pomysły w życie. Z dużym dystansem i bardzo nieśmiało druhowie zrealizowali jeden z nich, drukując kalendarze na rok 2020 w dużym nakładzie. Liczą na to, że dzięki sprzedaży będą mogli dołożyć kolejne pieniądze na zakup nowego wozu.      
 
Jeden z dwóch wozów, którym dysponuje jednostka jest w opłakanym stanie. 45-letni wóz bojowy Magirus jest jednym z trzech najstarszych pojazdów pożarniczych na Pomorzu. Druhowie z OSP Łupawa boją się, że w końcu zakończy swój żywot i zarazem mają nadzieję, że nie będą wtedy w drodze do ratowania życia. Koszt nowego auta, które marzy się druhom to kwota nawet miliona złotych.  
 
Już w sierpniu druhowie z OSP w Łupawie uruchomili zbiórkę publiczną na zakup nowego wozu. Magirus z 1974 roku ma ograniczone miejsce na sprzęt ratowniczy, zbyt mały zbiornik wodny, nie ma też wspomagania układu kierowniczego.  
 
- Te kalendarze to nie tylko szansa na wypromowanie naszej jednostki, to kolejna możliwość zebrania funduszy na nowy wóz. Kalendarze wydrukowaliśmy w nakładzie 200 sztuk, mamy ogromną nadzieję, że znajdą się chętni. Nie chcemy ustalać ceny, każdy da tyle, ile uważa, a każdy ze strażaków będzie starał się je rozprowadzić wśród znajomych – mówi Bogdan Chwal, naczelnik OSP Łupawy.  
 
Warto podkreślić, że połowę potrzebnej kwoty zobowiązała się dopłacić gmina Potęgowo. Druhowie wyjeżdżają nie tylko do pożarów, ale także do wypadków na drodze. – Wiadomo, że bardzo ważny jest czas dojazdu, szczególnie jeśli ktoś z drugiej strony czeka na naszą pomoc. Sprzętu mamy pod dostatkiem, ale nie ma czym tego wozić – dodaje Chwal.  
 
Druhowie służący w jednostce chcą dać mieszkańcom 100 procent gwarancji swojej skuteczności i liczą na to, że sprzedaż kalendarza będzie kolejnym, dużym krokiem do wymarzonego celu. Wśród ilustracji znajdują się druhowie, samochody, drużyny męskie i damskie. Jeśli ktoś chciałby nabyć egzemplarz dla siebie, musi skontaktować się z jednostką OSP Łupawy telefonicznie, lub poprzez Social Media.

 

14 listopada 2019 21:27
Udostępnij na Facebooku